Treść hasła nawiązuje do zwycięstwa nad grzechem i śmiercią, jakie na drzewie krzyża dokonał Jednorodzony Syn Boży Jezus Chrystus. (więcej...)

            Symbolem Trzeciego Legnickiego Marszu dla Życia jest Krzyż, który nawiązuje do krzyża wieńczącego logo Światowych Dni Młodzieży Madryt 2011. Podczas Marszu obecność Krzyża Chrystusa będzie namacalna, gdyż młodzież poniesie kopię krzyża Światowych Dni Młodzieży. (więcej...)

            Głównym celem Trzeciego Legnickiego Marszu dla Życia jest propagowanie idei Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, która polega na codziennej modlitwie, trwającej przez dziewięć miesięcy w intencji dziecka i jego rodziców.

            Na zakończenie Marszu, jak każdego roku, odbędzie się uroczyste ślubowanie osób, które zadeklarują przystąpienie do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Treść deklaracji można pobrać ze strony Legnickiego Marszu dla Życia. (więcej...)

            W ramach aktywnego wspierania dzieł charytatywnych związanych z Duchową Adopcją Dziecka Poczętego, Trzeci Legnicki Marsz dla Życia promować będzie zbiórka pieluch jednorazowych i wielorazowych.

            Rozpocznie się ona 8 marca (Dzień Kobiet) konferencją prasową w Biurze KSM DL,
a zakończy się 26 maja (Dzień Matki), przekazaniem pieluch dla domów samotnej matki funkcjonujących w Diecezji Legnickiej. (więcej...)

            Dęby uważane za symbol cnoty męstwa, siły, szlachetności i sławy, znane są przede wszystkim ze względu na swoją długowieczność i okazały wygląd.

            Każda parafia, która włączy się w zbiórkę otrzyma na zakończenie Marszu sadzonkę dębu, jako symbol cnoty męstwa i szlachetnej woli budowania w Ojczyźnie kultury życia opartej na Chrystusie. (więcej...)