Idea krucjaty modlitewnej 40 Dni Dla Życia ma swoje źródło w Stanach Zjednoczonych, gdzie katolicy modlą się przez 40 dni na Różańcu przed klinikami aborcyjnymi zarówno w dzień jak i w nocy.

   Ta skoordynowana, międzynarodowa kampania, jest prowadzona dwa razy do roku w wielu miejscach naszego globu. Wzięły w niej udział setki tysięcy ludzi. Do jej sukcesów należy zaliczyć zamknięcie dziewięciu ośrodków aborcyjnych oraz odejście z przemysłu aborcyjnego co najmniej 43 pracowników, w tym Abby Johnson, byłej dyrektorki jednego z oddziałów Planned Parenthod (największej w Stanach Zjednoczonych organizacji propagującej aborcję). Jednak najlepszą wiadomością jest fakt uratowania od aborcji 3599 dzieci i ich matek (dane z roku 2011).

        W ubiegłorocznej edycji w inicjatywie wzięło udział ponad 250 miast w 9 krajach na świecie. W tej liczbie mieści się także po raz pierwszy polskie miasto - Legnica. Podczas przygotowania do III Legnickiego Marszu dla Życia w 2011 roku zainaugurowano 40 Days For Life poprzez codzienne nabożeństwa w intencji życia poczętego w 20 kościołach dekanatów legnickich.

           W tym roku modlitwa ma się odbywać przez 40 dni w dzień i w nocy w centrum miasta, nieopodal Katedry. Krucjata modlitewna rozpocznie się w środę popielcową, 22 lutego i potrwa do Niedzieli Palmowej, 1 kwietnia 2012 roku. W czasie tych 40 dni modlitwa będzie trwała nieustannie przez 960 godzin.     

kredka.html
marsz.html

40. DNI MODLITWY W INTENCJI NIENARODZONYCH

Wystarczy zadeklarować godzinę modlitwy w intencji dzieci nienarodzonych, aby przyłączyć się do krucjaty.

DO ZAKONCZENIA POZOSTAŁO

ZGŁOŚ SIĘ NA JEDNĄ GODZINĘ

76 724 43 75

663 661 959

codziennie od 8:00 do 16:00