Na całym świecie ok. 200 milionów chrześcijan jest prześladowanych z powodu swojej wiary. Za tą liczbą kryją się dzieci, kobiety i mężczyźni, którzy każdego dnia są szpiegowani, maltretowani, aresztowani, porywani, gwałceni, a także zabijani za przyznawanie się do Jezusa Chrystusa. Co 3 minuty, za wiarę, ginie na świecie chrześcijanin.

    Zapraszamy do napisania krótkiego listu, w którym znajdą się słowa pocieszenia i solidarności. Dzieci zachęcamy, by namalowały naszą Ojczyznę - piękne krajobrazy pełne pokoju i radości. Listy mogą być napisane w języku polskim, angielskim i francuskim. Od 18 lutego do 29 marca, będzie można wrzucać listy do specjalnych skrzynek w kościele. Trafią one do rodzin w Syrii, Iraku, Iranie i Nigerii. W ten sposób w czasie Wielkiego Postu spełnimy uczynek miłosierdzia co do duszy: „strapionych pocieszać”.

    Jednocześnie, w ramach jałmużny wielkopostnej, będzie można dodatkowo nabyć Biblię dla dzieci z obrazkami w cenie 12 zł. Każdy sprzedany egzemplarz umożliwi zakup 4 Pism Świętych w Iraku i Syrii, gdzie dla wielu dzieci będzie to jedyny elementarz do nauki języka.


Od 18 lutego do 29 marca do specjalnych skrzynek pocztowych można wrzucać listy do prześladowanych chrześcijan. Na wielkanoc wyślemy je do Iranu, Iraku, Syrii i Nigerii.

Poczta Miłosierdzia

strapionych pocieszyć

2009 Wybieramy Życie    2010 Niesiemy Światło    2011 Zwyciężamy Miłością    2012 Wyznajemy Prawdę    2013 Dziękujemy Rodzicom    2014 Wierzymy Miłości../Marsz/Aktualnosci/Aktualnosci.html../Marsz/Marsz.html../Marsz/Marsz_2011.html../m12/marsz.html../m13/marsz/marsz.html../m14/m14/m14.html../Marsz/Aktualnosci/Aktualnosci.htmlshapeimage_2_link_0shapeimage_2_link_1shapeimage_2_link_2shapeimage_2_link_3shapeimage_2_link_4shapeimage_2_link_5

Inicjatywa prowadzona
we współpracy z

POMOC KOŚCIOŁOWI W POTRZEBIE

Biuro Regionalne w Krakowie